Loading

O kapele

Hudobná skupina Mince vo fontáne vznikla v roku 1999 v Liptovskom Mikuláši. Spočiatku bolo štýlové zameranie skupiny výlučne folkové. Postupne sa začali objavovať v ich repertoári  prvky country, rocku  i  popu, s čím mala často kapela u ortodoxne ladených porôt na súťažných festivaloch väčšinou problémy. Cez spomenuté záležitosti sa podarilo jej členom uspieť aj v súťažiach a odniesli si napríklad Hlavnú cenu celoštátneho hudobného festivalu Strunobranie v Banskej Štiavnici, víťazstvo v národnom kole súťaže Porta a niekoľko ďalších zaujímavých ocenení.

Aktivity kapely sú značné a členov je možné vidieť napr. v TV a počuť v rozhlase. Zaspievali si aj v medzinárodnom seriáli Záchranári, ktorý bol uvedený na obrazovky v roku 2003.

V roku 2000 založili v Liptovskom Mikuláši Klub Fontána, kde do roku 2015 pravidelne pozývali jednotlivcov i skupiny z Česka a Slovenska na spoločné aj samostatné koncerty.

Podieľali sa na organizácii a priebehu festivalov Pod Skalkou v Liptovskom Hrádku a Letokruhy, ktorý sa uskutočňoval každoročne v Liptovskom Mikuláši, alebo blízkom okolí. V súčasnosti ďalej pomáhajú s prípravou a priebehom festivalu FOLK-ROCK ARMY vo Vrútkach.

Počas svojho pôsobenia Mince vo fontáne účinkovali na benefičných koncertoch pre choré deti, deti z detských domovov, záchranu lesa a ďalších. Zúčastňujú sa mnohých festivalov a vystúpení na Slovensku aj v zahraničí.

Vlado SLAVÍK

SPEV, GITARA

Tomáš KUĽKA

SPEV, BASGITARA

Janko KAMENSKÝ

SPEV, GITARA

Krédom kapely naďalej zostáva

byť tu pre radosť a šťastie - len tak - ako Mince vo fontáne.